Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

 

 

 

viac info na tel:0915 958 007

 

 Kontakty: 

Miroslav Smrek MST

Cintorínska 21/39

972 05 Sebedražie

tel: 0915958007

info@olejsklad.sk

IČO: 44 260 393

IČ DPH: SK 10 72 14 79 89

 

 

 


08. 12. 2017

Prečo a kde používať prevodové oleje LIMITED SLIP

Čo to znamená LIMITED SLIP?

Oleje s označením limited slip (LS) sa používajú pre samosvorný difernciál (to znamená diferenciál zabraňujúci preklzovaniu prešmykovaného kolesa)

 

Kde sa používajú takéto oleje?

Vlastnosti diferenciálu sú dané jeho mechanickou účinnosťou, (stratami vznikajúcimi vzájomným pohybom jeho hlavných dielov - ozubených kolies).

Bežný súmerný diferenciál s kužeľovými alebo čelnými kolesami a priamymi zubami má pomerne vysokú účinnosť a môže preto deliť krútiaci moment takmer v pomere 1:1. Aby mohol na jednu stranu prenášať výrazne viac ako 50% privádzaného momentu, musí mať nižšiu účinnosť, resp. vyššiu svornosť.

Samosvorné diferenciály sa delia na klasické, samosvorné, diferenciály s obmedzenou svornosťou (tzv. LS), diferenciál typu TORSEN  a samosvorný diferenciál s viskóznou spojkou.

 

Aké sú to oleje? 

Špeciálny automobilový prevodový olej Limited-Slip (LS) na extrémne zaťaženie, ktorý spĺňa noemu API GL-5, špeciálne vyvinutý pre potreby mazania samosvorných diferenciálov s obmedzonou svornosťou v osobných alebo v niektorých ľahkých nákladných motorových vozidlách.  

 

Zoznam olejov: